İNSANLARIN ALDIKLARI ÜRÜNLERİN İÇERİĞİNDEKİ MADDELERE BAKMALARINI İSTİYORUZ. KOZMETİKTE KULLANILAN 15.000 E YAKIN KİMYASAL MADDE VARDIR. BİNLERCESİNİN HENÜZ SAĞLIĞA UYGUN OLUP OLMADIĞI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPILMADIĞINDAN ZARARLI ETKİLERİ HAKKINDA YETERLİ BİLGİ YOKTUR!

AUBREY ORGANICS YALNIZCA DOĞANIN SUNABİLECEĞİ EN SAF BOTANİK MALZEMELER KULLANARAK ELLE HAZIRLANMIŞ VE EN ETKİLİ FORMÜLLER İLE ÜRETİLMİŞTİR. TÜM DOĞAL GÜZELLİK ÜRÜNLERİMİZ, SERİ ÜRETİLEN SENTETİK ÜRÜNLERE EN TAZE, EN ETKİLİ VE EN OTANTİK ALTERNATİFLERİ SUNMAK İÇİN SEVGİYLE VE KÜÇÜK PARTİLER HALİNDE ÜRETİLMEKTEDİR.

AUBREY'NİN DOĞAL CİLT BAKIMI, DOĞAL SAÇ BAKIMI, DOĞAL SABUNLAR VE VÜCUT LOSYONLARI BİLİMSEL OLARAK KANITLANMIŞ ORGANİK MADDELER İÇERİR.

SHIKAI VE DOĞA:  ORGANİK BİR KİMYAGER OLAN DR. DENNİS SEPP, 1970 YILINDA SAÇ VE CİLT BAKIMI İÇİN DOĞAL, AYURVEDİK MADDELER KEŞFETMEYE BAŞLADI. BİR BİLİM ADAMI OLARAK DR.SEPP, DOĞAL DÜNYANIN GELENEKSEL KİMYASAL BİLEŞENLERDEN DAHA İYİ VE DAHA GÜVENLİ İŞLEVSEL MALZEMELER ÖNERDİĞİNİ BİLİYORDU. İLK ÇALIŞMASINI SAÇLARI TEMİZLEMEK İÇİN KULLANILAN GELENEKSEL BİR HİNT BİTKİSİ OLAN SHİKAKAİ (ACACİA CONCİNNA) İLE YAPTI. SONUÇ OLARAK İLK ÜRÜN SHİKAİ ŞAMPUANI ŞİRKETİN BAŞLANGICIYDI. SHİKAİ ŞİMDİ TÜM DÜNYADA BİRİNCİ SINIF PAZARLARDA SATILAN 50'DEN FAZLA ÜRÜN ÜRETMEKTEDİR. ÜRÜNLERİMİZİ BİLİMSEL ÇALIŞMA VE TİTİZ STANDARTLARA DAYALI OLARAK FORMÜLE EDİLMEKTEDİR. BOTANİK ÖZÜTLERİNİ, SONOMA COUNTY, CALİFORNİA'DAKİ EN MODERN TESİSİMİZDE KENDİMİZ ÜRETİYORUZ.

 

%100 DOĞALDIR VE HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST EDİLMEZ. 

AUBREY-ORGANICS  VIDEO İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Hakkımızda


Amacımız tamamen doğal, güvenilir ve etkili kişisel bakım ve yaşam tarzı ürünlerini tüketiciye sunmaktır. Günümüz piyasasında çok sayıda üretilen sentetik ürünlere gerçek ve orijinal bir alternatif sunuyoruz. Paketleme, maliyet ya da içeriğindeki maddelerden ödün vermeksizin sadece yüksek kalitedeki yüzde yüz doğal ürünler ile ilgileniyoruz.

Öğrenime ve şeffaflığa inanıyoruz. Bir tüketici ancak doğru ve tam bilgiler ile donatıldığı zaman bilgiye dayalı doğru satın alma kararını en iyi şekilde verebilir. Temel amacımızın bir parçası da elimizden geldiğince bu bilgiyi en iyi şekilde sağlamaktır.

İnsanlara olan bağlılığımız oldukça derindir. Bizler üretici olarak, her birimizin birer dünya vatandaşı olduğuna gönülden inanıyor ve bunun için üstümüze düşen tüm yükümlülükleri yerine getiriyoruz. Dünyanın her yerindeki iş çevreleri, tedarikçiler ve işletmeler ile birlikte çalışıyoruz. Bu Honduras’ta organik tarımı destekleyerek, Japonya’daki şifalı otların gelişimini gözleyerek ya da Gana’daki organik tarım tekniklerinin önemini izah ederek olabiliyor.

Kozmetikte kullanılan 15.000 e yakın kimyasal madde vardır.

Binlercesinin henüz sağlığa uygun olup olmadığı ile ilgili çalışmalar yapılmadığından zararlı etkileri hakkında hiç bir bilgi yoktur.

Kaçınılması Gereken Sentetik Kozmetik İçeriklerden bazıları.

Tüketiciler hangi ürünleri satın alacakları ve kullanacakları konusunda giderek daha seçici olmuşlardır.  Ayrıca kozmetik pazarındaki patlama üreticiler arasında giderek artan bir rekabete yol açmış ve bu da gerçeği söylemeyen akıllı pazarlamacıların ve agresif reklam kampanyalarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu kozmetiklerin başarısı kısmen daha “doğal” ürünlere yönelik artan isteğe bağlıdır. Bu nedenle, bu gibi ürünlerde Doğal, Organik Otlar, Bitkiseller, doğal memba suyu gibi kelimeleri görürken, aynı ürünün arka etiketinde gizlenmiş olarak, aşındırma ile yağı soyduğundan yağ giderici olarak Sodyum Loril Sülfat ve cinsel gelişimi ve üremeyi engelleyen bir petrokimyasal olan Methylparaben ve ayrıca diğer bir petrokimyasal olan Propilen Glikol kullanılmıştır cümlelerini göreceksiniz. Bu ürünlerin size bahsetmediği şey ise size yarar sağlarken daha fazla zarar verdikleridir.


“Makine yağ giderici ile saçını yıkadığının farkında olmayan bir sürü insan vardır.”

Bu öldürücü içerikler kansere yol açabilir ancak çok az insan bunu bilir.

Aşağıda şampuanlarınızda kaçınmanız gereken içeriklerin bir listesi bulunmaktadır. İçerik maddeleri İngiltere’nin en hızlı satış yapan şampuanına aittir:

 

SODYUM LAURETH/ LORİL SÜLFAT (SLES/SLS) 

Amaç: Aşındırma ile saçlardan yağı temizlemek ve şampuanın yayılmasını ve nüfuz etmesini sağlamak. Cilde kolayca girer ve dokularda (özellikle beyin, kalp ve karaciğer dokuları) nispeten daha uzun süre kalır. 

Kullanımı: Tüm ticari şampuanlarda ve özellikle cilt kremleri ve diş macunları gibi diğer birçok sağlık ve güzellik maddelerinde yüzde 90 oranında bulunur. SLS cilt korumasında yan etkiye sebep olduğundan ve ciltte döküntüler ve enfeksiyona yol açtığından köpük banyolarında yasaklanmıştır. Ayrıca endüstriyel temizleyicilerde bulunmaktadır. Laboratuvar klinik çalışmaları tedavi araçlarının etkinliğini test etmek için SLS’i bir irritan olarak kullanmaktadır. 

Sağlık etkileri: Kan dolaşımı yoluyla geçen SLS/SLES kalbe, karaciğere, akciğere, beyine ve gözlere sirayet eder. Bu dokularda uzun süre kalacak ve aşağıdaki etkilere sebep olacaktır: 

*Kanser – SLS/SLES nitrozaminler ve dioksana sebep olarak kanser oluşturan diğer kimyasallar ile reaksiyona girer; 

*Endokrin (hormon) bozulması – SLS/SLES hormonların hareketini taklit edebilir ve günlük vücut fonksiyonlarımızı kontrol eden ilişkili mekanizmaları bozabilir; östrojen hareketini taklit ederek üreme sistemini ve cinsel gelişimi engellediği bilinmektedir; 

* Göz bozulması – SLS özellikle göz hücreleri tarafından anında emilir ( direkt göz temasıyla değil, saç köklerinden doğru emilerek) ; özellikle çocuklarda zararlı etkisi ve gelişimi gözlenmektedir; 

* Saç dökülmesi – SLS saç foliküllerine zarar veren oldukça sert bir aşındırıcıdır; 

* Aşırı cilt hassasiyeti – SLS alerjik reaksiyonları arttırarak zararlı maddelere karşı bir bariyer olarak hareket edebilme yeteneğine sahip olan cilde zarar verir; 

* Kuru cilt – Koruyucu lipidler SLS’nin aşındırıcılığı ile cilt yüzeyinden soyulur ve cilt nemini kaybeder. 


METİL/PROPİL PARABEN 

Amaç: Parabenler geniş çaplı bakterileri öldürme özelliği ile tüm kozmetiklerde kullanılan petrokimyasallardır ve bu nedenle ürünü korumaktadır. 

Sağlık etkileri: 

* Endokrin (hormon) bozulması: parabenler östrojen hareketini taklit edebilir ve üreme ve cinsel gelişimi engelleyebilir. 

* Alerjik reaksiyonlar yaygındır. 


DIAZOLIDINYL ÜRE 

Amaç: Anti-bakteriyel. 

Sağlık etkileri: 

    * Bir formaldehit yayıcı  (aşağıdaki DMDM Hidantoine bakınız.) 

    * Göz ve deride tahrişe sebep olur. 


BENZOİK ASİT 

Amaç: Bir koruyucu ve solvent. 

Sağlık etkileri: 

*Hormon bozukluklarına ve doğum anomalilerine yol açtığı düşünülen kanserojen benzene halkaları ve tolüen içermektedir. 

*Solunum yolunu rahatsız eder. 

 * Göz ve deride tahrişe sebep olur. 
 

RENKLENDİRİCİLER CI 17200, CI 15510, CI 60730, CI 42053 

Amaç:  Şampuanlara elde edildikleri söylenen bitkilerin rengi gibi renk sağlamak. 

Kullanımı ve Sağlık etkileri: Bunlar sertifikaları bilinmeyen ve tartışmalı olan yüzlerce sentetik ve petrokimyasal renklendiriciden sadece dördüdür. Kozmetiklerdeki renklendiricilerin çoğu hala test aşamasında olup, güvenirlilikleri ispatlanmamış ve araştırılmamıştır. 

DMDM HİDANTOİN 

Amaç: Anti-bakteriyel. 

Sağlık etkileri: 

*Laboratuar testlerinde DNA’ya zarar verdiği ve akciğer kanserine yol açtığı bulunmuştur. 

  *Maruz kalınması durumunda yüzde 20 oranındaki kişilerde toksik reaksiyona sebep olan ve bir irritan ve kanserojen olan yüzde 17.7 oranında formaldehit içermektedir. 

COCMIDE MEA 

Amaç: Başka türlü yapılması imkânsız olan şampuan köpüğü yapmak. 

Sağlık etkileri: Laboratuar hayvanlarında kansere sebep olur. Cocamide MEA, kanserojen nitrozamin üretmek için SLS/SLES ile tepkimeye giren monoetanolamin içermektedir. 

PARFÜM/KOKU 

Amaç: Pazarlanan bitki özleri cazibesinin önemli bir kısmı olan “doğal, bitkisel” bir koku yaratmak ancak içeriğindeki maddelerin gerçek yansıması bulunmamaktadır. 

Kullanımı: Piyasada çoğu petrol ürünlerinden oluşturulan, yüzde 95’i laboratuvar ortamında yaratılan, tahmini 5,000 adet koku maddesi bulunmaktadır. İçeriğinde asıl maddeler gizliliğini korumak amacıyla listelenmez ve kokular patentlenemez. 

Sağlık etkileri: 

    * Petrol-bazlı maddeler kansere, doğum anomalilerine, merkezi sinir sistemi bozukluklarına ve alerjik reaksiyonlara sebep olmaktadır. 

    * Kozmetik kullanımında başlıca alerjik reaksiyonlara yol açanlar parfümlerdir. 

PROPİLEN GLİKOL 

Amaç:  Şampuandaki nemi vermek ve “ipeksi bir his” sağlamak. 

Kullanımı: Propilen glikol, bebek losyonu ve maskara gibi sağlık ve güzellik ürünlerinde kullanıldığı kadar hidrolik fren yağı ve antifrizde önemli bir madde olarak kullanılan bir petrokimyasaldır. 

Sağlık etkileri: ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) propilen glikolu “genellikle güvenilir” şeklinde sınıflandırsa da, bir nörotoksin olarak kabul edilmiştir ve deri ilhitabına, karaciğer anomalilerine ve hayvan deneylerinde böbrek tahribatına sebep olduğu görülmüştür. 

TETRASODYUM EDTA 

Amaç:  Ağır metallerdeki izleri ve kirleri temizlemeyi kolaylaştırmak. 

Kullanımı: Deterjanlar, zirai kimyasal spreyler ve eczacılık ürünlerini içermektedir. 

Sağlık etkileri: 

    * EDTA biyolojik olarak kolayca ayrışmaz bu nedenle ortama girdiğinde zehirli ağır metalleri çözümekte ve onların besin zincirine girmesine sebep olmaktadır. Ağır metaller (yaklaşık 20 adet) insan sağlığına zararlıdır ve davranışsal, psikolojik ve bilişsel sistemleri olumsuz olarak etkiler. 

    * Gözde ve deride tahrişe sebep olur. 

COCAMIDOPROPYL BETAİN 

Amaç : Şampuan köpüğünü ve kalınlığını arttırmak. 

Sağlık etkileri: Deri iltihabı, kuruluk ve saç derisi iritasyonu. 

SODYUM KLORÜR (Tuz) 

Amaç: Viskoziteyi arttırmak ve kalın ve “zengin” görünümü yerine başka türlü sulu tutarlılığa sahip ürünler yapmak

O halde Ne Almalıyım? diye sorunuz ve araştırınız.

Tüm ürünlerimiz için sadece bitki ekstreleri ve doğal vitaminler kullanmaktayız. Ürünlerimizde paraben koruyucuların, petrokimyasalların, yapay renklendiricilerin ya da kokuların herhangi bir çeşidini bulamayacaksınız.

Saç ve cilt bakımı ile ilgili bildiğimiz her şeyi önce doğanın kendisinden öğrendiğimize inanmaktayız. 

“Tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermek her şeyden önemlidir.Bu nedenle bizler dünyadaki en iyi doğal kozmetik hizmetlerinden birini başlatmış bulunuyoruz. İnsanların aldıkları ürünlerin içeriğindeki maddelere bakmalarını istiyoruz. Suni renklendiricilere sahip kozmetikleri kullanmayınız. Şampuanınız parlak yeşil ya da mavi mi? O halde büyük ihtimalle katran rengi içeriyor. Ürününüz sentetik kokular içeriyor mu? Petrokimyasallar ya da diğer sentetiklerle formüle edilmiş kozmetikleri artık kullanamayacağınız alerji problemleri ile karşılaşabilirsiniz.”